West Coast Swing

West Coast Swing to taniec w parach, który pomimo tego, że jego historia sięga lat 50-tych XX-tego wieku, to nadal jest bardzo popularny w kraju z którego się wywodzi, czyli, USA.

Jest to ciekawy i bardzo uniwersalny taniec, który może być tańczony do większości dzisiejszej popularnej muzyki tanecznej.

Jeżeli lubisz tańczyć w parze, to ten styl taneczny da Ci nowe możliwości improwizacji. Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z tańcem, to warto jest spróbować od tego stylu.

West Coast Swing to taneczna rozmowa pomiędzy partnerką i partnerem. Rozmowa oparta jest na kilku podstawowych krokach. Reszta, to improwizacja, której kierunek nadaje muzyka. Najważniejsza jest uwaga partnerów na siebie i odpowiadanie na kolejne zachowania taneczne partnera. West Coast Swing to budowanie relacji pomiędzy partnerami przy dźwiękach muzyki. 

 

Charakter tego tańca wywodzi się z lindy hopa i stąd jego swingowa historia, z jazz’em i blues’em w tle. Najważniejsze jest jednak to, że West nadal się rozwija i dostosowuje się do obecnie panujących trendów muzycznych. Duże zróżnicowanie muzyki, do której może być tańczony, możliwości improwizacji jakie daje i wszechstronność powodują, że jest obecnie najbardziej swobodnym i uniwersalnym tańcem jaki istnieje. 

Poziom:

West Coast Swing dla singli i par - poziom ZAAWANSOWANY

Poziom: zaawansowany
WCS2502 kontynuacja od września
Rusza od 06 wrzesień 2019
Lokalizacja: Pałac Kultury i Nauki II p.
Dzień: piątek 18:00 - 19:15
Zajęcia 1 x tydz. (4 zaj. x 1,15h) Zapisz sie
czytaj więcej